Tel / fax: +420 485 152 659Obchod: +420 603 467 158Výroba / konstrukce: +420 721 969 429

O nás

Společnost Terier s.r.o. projektuje a vyrábí stroje (drtiče, mlýny), linky na drcení, recyklaci a zpracování průmyslových a komunálních odpadů, linky pro plastikářské a gumárenské provozy od roku 1992. Při jejich vývoji a výrobě vycházíme z dlouhodobých zkušeností s drcením pevných materiálů (plast, guma, pneumatiky, dřevo papír, komunální odpad apod). Konstruktérský atelier zajišťuje vývoj a zákaznické požadavky v této oblasti a vyvíjí jednoúčelové stroje. Základem výrobního programu firmy je ucelená řada drtičů a nožových mlýnů od malých strojů po velkokapacitní, určených pro recyklaci odpadů.

Nožové mlýny (drtiče plastů) se používají převážně na jednodruhové vytříděné odpady jako k recyklaci plastů, gumy, papíru, dřeva, textilu kabelů a podobně. Výstupní drť je podle použitého síta od 3 do 50 mm.

Pomaluběžné dvouhřídelové drtiče se používají na drcení hrubého, netříděného a rozměrného odpadu (pneumatiky, dřevo, papír, komunální odpad, atd.). Výstupní drtí jsou v případě houževnatého materiálu pásky šíře 15 - 90 mm a délky od 50 do 400 mm. V případě křehkých materiálů je to hrubá drť od 30 do 100 mm.

Pomaluběžné jednohřídelové drtiče jsou kompromisem mezi nožovými mlýny a dvouhřídelovými drtiči. Umožňují drtit rozměrné odpady a rozměr výstupní drtě je dán otvory ve výstupním sítě.

Samostatnou kategorií jsou stroje na recyklaci a drcení pneumatik.

Kromě standardních strojů firma Terier vyrábí pomocné, přípravné, stroje do kompletů našich linek (vytrhávačky, hydraulické nůžky, atd.) a jednoúčelové stroje dle konkrétních požadavků zákazníka. Z našich výrobků sestavujeme technologické recyklační linky standardní i na přání zákazníka (recyklace pneumatik, recyklace kabelů, recyklace PET lahví, zpracování komunálního odpadu a podobně).

Všechny stroje vyráběné firmou Terier jsou vlastní konstrukce. Úzké propojení mezi výrobou, konstrukcí a managementem firmy umožňuje pružně reagovat na nestandardní požadavky zákazníka a trvale zlepšovat technickou úroveň výrobků firmy.

Atelier je vybaven zasíťovanými počítačovými pracovišti vybavenými úspěšným českým softwarem Varicad který, standardně umožňuje projektování a modelování ve 3D. Doba projekce a nestandardních úprav se tak výrazně snižuje.

Společnost Terier s.r.o. již vyrobila přes 800 drtičů a nožových mlýnů, které pracují například v České republice, na Slovensku, Německu, Polsku, Rakousku, Rusku, Ukrajině, Maďarsku, Saudské Arabii, Číně, Egyptě, Súdánu, Švýcarsku a Holandsku.

Terier z ptačí perspektivyTerier s.r.o.Terier halaNožový mlýn - granulátor, výroba rotoruDrtič na pneumatikyNožový mlýn - drtička plastů G 500/900 75 kW se vzduchotechnikouNožový mlýn - drtička plastů G 500/900 - drtící prostor