Tel / fax: +420 485 152 659Obchod: +420 603 467 158Výroba / konstrukce: +420 721 969 429

Recyklace pneumatik

V této sekci katalogu jsou uvedeny pomocné a přípravné stroje na recyklaci pneumatik.

Firma Terier se dlohodobě zabývá vývojem a výrobou strojů na drcení a recyklaci pneumatik.  Vstupní dvouhřídelový drtič konstruovaný specielně na drcení pneumatik slouží na podrcení celých pneumatik. Podrobnosti k drtičům na pneumatiky najdete zde .

Hranolové a hřebenové mlýny drtí předdrcené pneumatiky na jemnější drť.  Hranolové mlýny najdete zde . Hřebenové mlýny najdete zde

Hydraulické nůžky umožní rozstřižení rozměrných pneu na kusy zpracovatelné v drtiči na pneumatiky. Jsou vhodné zejména na zadní traktorové pneumatiky.

Rozřezávačka nákladních pneu rozřízne pneu po obvodu na dva kusy. Při rozříznutí vypadne z pneu cizorodý materiál (minerály, kov, led, voda, … ) který by opotřebovával drtící nástroje v lince.  Rozříznutím se dále získá lépe manipulovatelný polotovar – půlka pneu.

Vytrhávačka patních lan nákladních pneumatik vytrhne patní lano. Tím se výrazně sníží obsah kovu který prochází linkou a tedy se sníží opotřebování jednotlivých drtících strojů. Zároveň se získá čisté železo.

Z těchto strojů stavíme celé recyklační linky na pneumatiky. Podrobnosti k recyklačním linkám na pneumatiky najdete zde